MARTA PODLEŚNA-NOWAK

Marta Podleśna-Nowak

MARTA PODLEŚNA-NOWAK

Na studiach geograficznych UW zapałała miłością do Ameryki Łacińskiej.
Ukończyła specjalizację w Zakładzie Badań Regionalnych Ameryki Łacińskiej na UW, a po studiach na Universidad de Castilla La Mancha w Hiszpanii w 2002 roku od razu rzuciła się na głęboką wodę pilotując po raz pierwszy wyjazd do Meksyku. Praca magisterska o programie ekoturystycznym El Mundo Maya realizowanym na terenie Ameryki Środkowej spotkała się z dużym uznaniem. W postaci artykułów pojawiła się w publikacjach akademickich. Od 12 lat pilotuje grupy od Meksyku po Ziemię Ognistą. Była we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej, wielokrotnie do niektórych powracając (w Peru 14 razy). Jej ukochaną formą wyjazdu jest tramping ale prowadzi też wycieczki objazdowe czy incentivy.
Pracowała dla dużych biur podróży będąc odpowiedzialną za kierunek Ameryka Łacińska (od etapu rezerwacji świadczeń po odprawy pilotów i rozliczenia imprez). Prowadziła audycje radiowe o krajach latynoskich, współpracowała przy Międzynarodowym Festiwalu Reportażu nadzorując część podróżniczą Labirynt Świata (pokazy slajdów, panel dyskusyjny).
Po ukończeniu podyplomowych studiów na SGH na kierunku Menedżer Turystyki zdecydowała się na własną działalność. Od 2008 roku jest właścicielką biura podróży Latino Tour, współpracuje z innymi biurami jako agent ale ma też własne autorskie programy do Peru, Wenezueli, Meksyku, na Kubę i do krajów Ameryki Środkowej.
Licencję pilota wycieczek uzyskała w 2000 roku w BP Orion, gdzie po 14 latach powróciła by podzielić się wiedzą prowadząc kurs obsługi grup do Ameryki Łacińskiej.